Символіка громади

http://www.solerada.gov.ua/images/GERB.jpgГЕРБ СОЛЕДАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Поле фігурного щита розділено на три частини:ліва синього кольору, права -  зеленого, нижня трикутна частина чорного кольору.

Кольори поля герба повторюють кольори прапора громади.

У центрі щита знаходиться композиція у вигляді квітки, яка складається з п’яти білих кубів, примкнутих у формі пентаграми. В середині квітки міститься хімічний знак солі білого кольору. З центру тупих кутів пентаграми виходять дев’ять колосів пшениці (з нижнього кута один колосок, з інших по два).

Символіка

Чорний і зелений кольори гербового щита, срібний (білий) край говорять про те, що народжена в надрах землі (чорний колір) кам'яна сіль (білий колір) стала причиною створення в цих краях поселень. З видобутком цієї корисної копалини люди пов'язують свої надії на свободу, достаток, процвітання і гідне майбутнє (зелений колір).

·         Синій колір – символ чистої води та неба.

·         Зелений колір – символ зелених полів, процвітання, радості, надії, нового зростання,.

·      Чорний колір – символ багатих земних надр, крім того він  символізує мудрість, розсудливість, чесність, сталість і вічність буття.

Три кольори щита - це три часи: минуле, сьогодення, майбутнє. Число три також символізує оновлення, творення, творчий потенціал, багатосторонність.

Чорний і зелений кольори, хімічний знак солі присутні в гербі та прапорі м.Соледар, чорний, зелений і синій кольори присутні на прапорі Бахмутського району, що говорить про об’єднання у громаду м. Соледар та населених пунктів Бахмутського району.

Композиція у вигляді квітки з емблеми, кристалів солі та колосків пшениці символізує об’єднання населених пунктів громади: пентаграма з кристалів солі символізує м.Соледар, а дев’ять колосків пшениці символізують населені пункти дев’яти сільських рад, що увійшли до складу громади.

Квіти - це земні зірки, символ природи, безмежності її досконалості, краси, весни, молодості. Квітка асоціюється з даруванням. А квітка з солі та хліба ще й з гостинністю.

Отже, герб громади символізує наш гостинний, щедрий край, багатий і корисними копалинами і природними ресурсами.

ПРАПОР СОЛЕДАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ  ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

http://www.solerada.gov.ua/images/PRAPOR2.jpeg.jpg   Прапор Соледарської громади являє собою горизонтальне прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до його довжини - 2:3.

Полотнище розділене на три частини: верхня -  синього кольору, нижня -  зеленого, ліва трикутна частина - чорного кольору. Кольори прапору повторюють кольори герба.

У центрі прапора на перехресті всіх частин знаходиться композиція у вигляді квітки, яка складається з п’яти білих кубів, примкнутих у формі пентаграми. В середині квітки міститься хімічний знак солі білого кольору. З центру тупих кутів пентаграми виходять дев’ять колосів пшениці (з нижнього кута один колосок, з інших по два).

Символіка

·         Синій колір – символ чистої води та неба.

·         Зелений колір – символ зелених полів, процвітання, радості, надії, нового зростання.

·         Чорний колір – символ багатих земних надр, крім того він  символізує мудрість, розсудливість, чесність, сталість і вічність буття.

Квітка з кристалів -  символ природи, її досконалості, краси. Квітка асоціюється з даруванням. А квітка з солі та хліба ще й з гостинністю.

Кристали солі у вигляді пентаграми символізують місто Соледар а дев’ять колосків пшениці – населені пункти дев’яти сільських рад, що об’єдналися у громаду