Соледарська міська військова адміністрація
Донецька область, Бахмутський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація за підсумками роботи Соледарської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області в 2023 році

Інформація за підсумками роботи Соледарської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області в 2023 році

 

Для забезпечення дії Конституції та законів України, на виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану», на підставі Указу Президента України № 469/2022 від 4 липня 2022 року «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області» утворено Соледарську міську військову адміністрацію Бахмутського району Донецької області. Протягом 2023 року військовою адміністрацією проводилась робота по забезпеченню виконання повноважень та завдань, визначених Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

 

Бюджет

 

Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України бюджет Соледарської міської територіальної громади на 2023 рік був затверджений розпорядженням Соледарської міської  військової адміністрації від 23.12.2022 року №57р.

Виконання бюджету територіальної громади під час дії правового режиму воєнного стану здійснювалося військовою адміністрацією створеною Указом Президента України від 04 липня 2022 року № 469/2022 відповідно до повноважень, наданих Законом України "Про правовий режим воєнного стану", з урахуванням повноважень,  передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».

Протягом дії правового режиму воєнного стану видатки бюджету територіальної громади здійснювалися з урахуванням черговості платежів, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».

За 2023 рік до загального фонду бюджету Соледарської міської територіальної громади надійшло 30,083 млн грн власних та закріплених доходів, що на 68 % або на 64,068 млн грн менше у порівнянні з 2022 роком, в тому числі в результаті зарахування (відповідно до положень статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» з метою сталого проходження опалювального періоду 2022/2023 років) додаткових 4 % податку на доходи фізичних осіб 9,857 млн грн.

Такий стан виконання дохідної частини бюджету Соледарської міської територіальної громади в умовах збройної агресії російської федерації проти України пояснюється, в першу чергу, тим, що частина її території, наразі, знаходиться в тимчасовій окупації та в районі активних бойових дій, що зумовило знищення, пошкодження, призупинення діяльності, вимушену релокацію підприємств, які здійснювали свою діяльність на території громади (бюджетоутворююче підприємство ДП «Артемсіль» призупинило свою трудову діяльність та ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас» релоковано до міста Києва, що призвело до значного скорочення штатної чисельності працівників та звільнення у зв’язку зі зміною місця проживання працівників), з подальшою перереєстрацією частини підприємств за межами регіону тощо, а також прийняттям на державному рівні законодавчих змін щодо запровадженням низки податкових пільг.

За 2023 рік до загального фонду бюджету міської територіальної громади надійшло 126,088 млн грн міжбюджетних трансфертів з державного бюджету.

Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» передбачена базова дотація у бюджеті Соледарської міської територіальної громади у сумі 9,733 млн грн. 

Видаткова частина загального фонду бюджету міської територіальної громади з урахуванням видатків, що здійснюються за рахунок трансфертів з бюджетів інших рівнів, виконана в сумі 56,638 млн грн, з них на утримання бюджетних установ соціально-культурної сфери (заклади освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту, соціального захисту) спрямовано 30,556 млн грн.   

Незважаючи на напружений стан виконання бюджету Соледарської міської територіальної громади в умовах збройної агресії російської федерації проти України, було забезпечено своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери із нарахуваннями на неї по закладах, що фактично здійснювали свою діяльність, а також оплату простою (з урахуванням особливостей, внесених з цього питання до законодавчих та нормативно-правових актів в умовах дії правового режиму воєнного стану).

Крім того, згідно із законодавчо визначеними повноваженнями щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання місцевих програм були передбачені кошти для впровадження повноважень місцевих органів влади в різних сферах діяльності, в тому числі з урахуванням впливу правового режиму воєнного стану.

Так, для забезпечення населення Соледарської міської територіальної громади якісними комунальними послугами, підготовку до опалювального сезону 2023/2024 років в умовах активних бойових дій на території області, нестабільного постачання електричної енергії було виділено 2,499 млн грн для надання фінансової підтримки комунальним підприємствам Соледарської міської територіальної громади. За рахунок цих коштів, в першу чергу, забезпечена виплата заробітної плати працівникам цих підприємств.

Протягом 2023 року кошти місцевого бюджету спрямовувалися на заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, задоволення продовольчих потреб цивільного населення, евакуацію/вивезення/переміщення цивільного населення із місцевості, де ведуться бойові дії, та небезпечних територій у безпечні місця, зокрема на оплату транспортних послуг, пально-мастильних матеріалів, облаштування місць розміщення громадян, які у зв’язку з бойовими діями залишили місце проживання/перебування, оплату інших заходів, спрямованих на підтримку цивільного населення в умовах воєнного стану. Обсяг коштів бюджету міської територіальної громади, що спрямований на надання допомоги населенню, в тому числі для його евакуації, облаштування місць масового перебування, придбання вугілля, дров складає 1,199 млн грн.

За рахунок коштів бюджету територіальної громади відповідно до розпоряджень Соледарської міської  військової адміністрації від 23.12.2022 року «Про бюджет Соледарської міської територіальної громади на 2023 рік»"» (зі змінами), від 16.01.2023 року №2р "Про затвердження Програми пiдтримки Збройних Сил України, пiдроздiлiв територiальної оборони та добровольчих формувань на 2023 piк" (зі змінами), від 23.12.2022 року №54р "Про затвердження Програми «Поліцейський офіцер громади» (зі змінами), від 17.04.2023 року №37р "Про затвердження Програми протидії корупції, організованої злочинності та тероризму на території Соледарської міської територіальної громади на 2023 рік» (зі змінами), здійснювалися заходи з територіальної оборони,  а також з метою  посилення зміцнення обороноздатності держави в межах повноважень, наданих законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про правовий режим воєнного стану», «Про основи національного спротиву».

У 2023 році було організовано та здійснено роботу із безоплатного забезпечення деревиною паливною населення Соледарської міської територіальної громади як такої, територія якої є прилеглою до зони проведення воєнних (бойових) дій, зокрема за рахунок відповідної субвенції з обласного бюджету на зазначені цілі витрачено 0,449 млн. грн.

 

Надання адміністративних послуг

 

З 14.07.2023 року відновив свою роботу відділ надання адміністративних послуг Соледарської міської ради та ЦНАП.   Згідно з розпорядженням начальника Соледарської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області від 15.08.2023 № 113р надаються 4 послуги та консультації по телефону за тимчасовим місцем перебування: м. Дніпро вул. Мандриківська,47.

За 2023 рік надано 165 результатів надання адміністративних послуг, з них: подання інформаційного повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України -36, зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання-11, видача витягів з реєстру територіальної громади-109, внесення змін до інформації в Реєстрі територіальної громади-9. За телефоном надано 186 консультацій.

 

Звернення громадян

 

На виконання забезпечення гарантування та реалізації конституційного права на звернення, викладеного у Конституції України, Законі України «Про звернення громадян», Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указі Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», постанові Кабінету Міністрів України від 24.05.2008 № 858 «Про затвердження Класифікатора звернень громадян», Соледарською міською військовою адміністрацією Бахмутського району Донецької області протягом 2023 року проводилась робота щодо розгляду звернень громадян, вирішення порушених у зверненнях питань.

Протягом 2023 року до Соледарської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області надійшло 49 звернень громадян.

Це питання:

аграрної політики і земельних відносин-1,

соціального захисту -18,

праці і заробітної плати -3,

екології та природних ресурсів – 1,

діяльності місцевих органів виконавчої влади – 1,

інше -25.

З них:

вирішено позитивно - 48 звернень;

роз’яснено - 0 звернень

направлено за належністю – 0 звернень

в стадії розгляду – 1 звернень (термін виконання – січень 2024 року).

У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні та активними бойовими діями на території Соледерської громади, заявники мають змогу надсилати листи зі зверненнями електронною поштою (soledar.va@dn.gov.ua), звертатися за допомогою месенджеру Viber (+380932338965) та дзвонити за телефоном для звернень громадян (+380932338965).

Небезпечна ситуація, яка склалася на території Соледарської міської територіальної громади не дозволяє проводити особисті прийоми керівництва, але Соледарська міська військова адміністрація й надалі спрямовує роботу щодо:

надання обґрунтованих та повних відповідей за зверненнями громадян, із дотриманням строків, установлених  законодавством;

приділення особливої уваги вирішенню проблем, з якими звертаються ветерани війни  та  праці, інваліди,  громадяни,  які постраждали   внаслідок   Чорнобильської  катастрофи,  багатодітні сім'ї,  одинокі  матері  та  інші   громадяни,   які   потребують соціального захисту та підтримки;

             з'ясування причин, що породжують повторні звернення громадян, систематичного     аналізу випадків безпідставної відмови   в задоволенні  законних  вимог  заявників,  проявів упередженості, халатності та формалізму при розгляді звернень.

Підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2023 рік свідчать про те, що робота зі зверненнями  громадян у Соледарській міські військовій адміністрації Бахмутського району Донецької області є системною та результативною, але потребує постійного вдосконалення з урахуванням дії воєнного стану. Робота зі зверненнями громадян є важливим напрямком у діяльності Соледарської міської військової адміністрації Бахмутського району Донецької області.

 

 

Житлово-комунальне господарство

 

З дня початку повномасштабної військової агресії російської федерації проти України на території громади  зруйновано або пошкоджено об’єктів, зокрема:

житлового фонду – 922 будинки (з них 160 багатоквартирних);

155 об’єктів інфраструктури;

у водопровідно-каналізаційному господарстві – зруйновано 2 водопровідні насосні станції, 48715м водопровідної мережі різних діаметрів (від 50до800) та 23422м водопровідно-каналізаційних мереж; 2 каналізаційні насосні станції; майже весь парк комунальної техніки.

у тепловому господарстві – пошкоджено 5 котельнь, 25 км. теплових мереж;

зруйновані майже всі мережі газопостачання, ГРП, мережі електропостачання, ТП, мости, 77км. доріг, лінії зовнішнього освітлення, об’єкти критичної інфраструктури.

Пасажирські перевезення по території громади не здійснюються.

Мобільний зв’язок відсутній.

У зв’язку з відсутністю газопостачання, електропостачання, водопостачання на території громади та пошкодженням об’єктів критичної інфраструктури  для підтримки населення під час проходження опалювального сезону 2022-2023 року на території Соледарської міської територіальної громади населенню яке залишилося на підконтрольній території було безкоштовно надано 332 тони вугілля, 400м3  дров, 21 буржуйку. На пункти обігріву надано 2 генератора та пальне для генераторів, 2 ємкості для води по 500л кожна.

Для забезпечення деревиною паливною населення територіальної громади як такої, територія якої є прилеглою до зони проведення воєнних (бойових) дій, зокрема за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету придбано 204 м3 деревини на суму 448800  грн.

Комунальному підприємству «Комунальник» для перевезення гуманітарної допомоги, вугілля та деревини паливної надано для користування вантажний автомобіль МАЗ, який Соледарська МВА отримала за договором тимчасового користування від Світлодарської МВА.

 

Освіта

 

            В оперативному управлінні  Управління освіти Соледарської міської ради знаходиться 25 закладів освіти, в тому числі 7 закладів загальної середньої освіти, 2 гімназії з дошкільним підрозділом, 1 навчально-виховний комплекс з дошкільним підрозділом, 1 початкова школа з дошкільним підрозділом, 10 закладів дошкільної освіти, 1 Центр дітей та юнацтва, 1 Школа Мистецтв, 1 Інклюзивно-ресурсний центр, 1 комплексна дитячо-юнацька спортивна школа.

Станом на 31.12.2023 року два ЗЗСО (685 здобувача освіти) продовжують здійснювати освітню діяльність в дистанційному форматі середня наповнюваність класів становить – 19 осіб.  ІРЦ з травня 2023 року відновив діяльність у змішаному форматі. З 1 вересня 2023 року частково відновлено роботу Школи мистецтв. З листопада 2023 року розпочато роботу в дистанційному форматі дошкільного підрозділу (старшої групи) на базі Васюківської гімназії. 9 ЗЗСО,10 ЗДО, ЦДЮ та ДЮСШ призупинили освітню діяльність.

В рамках Програми підтримки обдарованої учнівської молоді Соледарської міської територіальної громади на 2021-2023 рр., виплачені стипендій обдарованим учням, призерам всеукраїнських та обласних етапів олімпіад, конкурсів, турнірів та випускникам ЗЗСО, нагородженим золотою та срібною медаллю (17700,00 грн).

 З метою забезпечення соціального захисту  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування здійснено виплату одноразової соціальної допомоги у розмірі 1810,00 грн  (7 дітей, загальна сума 12670,00 грн.)

  1 травня 2023 року у місті Дніпро,  вул. Мандриківська  започаткував роботу освітній простір «Соледар: дорога додому».

 З травня по грудень 2023 року на освітньому просторі здійснювалась реєстрація на видачу та видача гуманітарної допомоги мешканцям Соледарської громади, проведено 3 зустрічі з військовими офлайн, Свято останнього дзвоника для дітей громади та вручення документів про освіту, День захисту дітей, День учителя, День української писемності, «Ментальне здоров’я», зустріч з фахівцями «Право на захист», зустріч з представниками пенсійного фонду, центру зайнятості, Різдвяні та новорічні розваги для наймолодших мешканців громади.

З вересня 2023 року розпочав роботу освітній осередок при центрі підтримки мешканців громади у м. Києві «Соледар: дорога додому». Педагоги громади систематично організовують та проводять для дітей громади освітньо-розвивальні заходи: екскурсії, квести, розваги,  надають консультаційну допомогу у підготовці до школи та психологічну підтримку.

 Заявка на участь у конкурсі міні-ініціатив від ПРООН, подана у квітні 2023 року, отримала схвалення та була реалізована протягом жовтня-листопада 2023 року. У межах проєкту  створено сенсорну кімнату, функціонування якої  спрямовано на психічний, емоційний та інтелектуальний розвиток дітей з числа ВПО та дітей з особливими освітніми потребами. Обладнання кімнати розміщено у освітньому просторі, реалізували проєкт фахівці ІРЦ та педагогічні працівники, які перебувають в м. Дніпрі (сума проєкту становить 362232,90 грн).

            Діти з числа ВПО громади стали учасниками проєкту «Пізнай Львівщину» та  оздоровилися в санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове містечко»

         У 2023 році отримано підручників для учнів 5, 6 класів на суму 138900,57 грн. Доставку підручників до учнів здійснено за рахунок інших джерел, збереження забезпечується у приміщенні освітнього простору у м. Дніпро.

        Курси підвищення кваліфікації у 2023 році пройшли 58 педагогів. Посадові особи Управління освіти та педагогічні працівники закладів освіти постійні учасники вебінарів, семінарів, конференцій, тренінгів у офлайн та онлайн форматах, які ініціює та організовує Департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.

        Управлінням освіти протягом 2023 року отримано пристроїв для організації освітнього процесу від міжнародних донорів на загальну суму 555164,68 грн.

        У грудні 2023 року діти громади отримали солодкі подарунки на загальну  суму 147,50 тис грн.

       Молодіжна спільнота Соледарської громади має на меті об’єднання молоді;  здійснення діяльності, спрямованої на задоволення та захист соціальних, економічних, творчих, духовних та інших спільних інтересів молодих людей громади.

         Яскраво представлено роботу громади щодо утвердження української національної громадянської ідентичності з молоддю. Група в телеграм каналі – «Молодіжна спільнота Соледарської громади»  - основний майданчик неформального спілкування та молодіжних ініціатив. Спільнота протягом року ініціювала   та реалізувала  низку заходів: «Круглий  стіл до дня рідної мови «Спілкування з погляду «батьків  і дітей»», марафон «Ми - Шевченко - діти», фотоконкурс "Великодній кошик", конкурси «Матусю єдина, матусю рідненька!...», "Вишиваний вернісаж", онлайн – флешмобу #ТатоНайкращий#ТатоСоледар #Мій_батько_герой, Живий діалог "В єдності наша сила: Соледарська громада", фото - марафон " Літо-2023" під гаслом "Захищай, живи, люби, перемагай!", віртуальний флеш моб "Соледар, я повернуся!", акції " Запали свічку пам’яті ", «Всесвітній День української хустки», «День Збройних Сил України», «Допоможи ЗСУ», представники громади стали учасниками спільного заходу молодіжних працівників Донеччини  " Різдвяні вечорниці " (подарунки переможцям надсилаються за рахунок благодійників, залучених до проєктів – 10 тис. грн).

            Делегація громади представила напрямок молодіжної роботи на обласному  форумі молодіжних працівників та працівниць Донецької області «Молодіжна робота – мій стиль  життя» у серпні 2023 року.

Проведено 3 оздоровчі  спортивно-масові заходи із залученням усіх членів сім'ї.

Посилено інформаційно-профілактичну роботу з молоддю. Молоді люди громади залучаються  до участі у державних, святах, міських заходах. 

        В рамках форуму «Молодіжна робота під час війни #вГору» запроваджено в роботу з молоддю принципи копінгової стратегії відновлення (триденний тренінг для здобувачів освіти ЗЗСО «Відчуваємо! Долаємо! Перемагаємо!»).

Проведено акції, направлені на запобігання та протидії насильству «Попередь ґендерно зумовлене насильство» (онлайн), до офлайн зустрічей були  залучені фахівці ГО «Право на захист». Систематично здійснюються інформаційні компанії щодо підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти та населення про ознаки торгівлі людьми.

 

Соціальний захист населення

 

Робота Управління соціального захисту населення Соледарської міської ради Бахмутського району Донецької області(далі Управління) проводиться відповідно до покладених на нього завдань, передбачених Положенням про Управління соціального захисту населення. У зв’язку з активними бойовими діями на території громади, на підставі розпорядження Соледарського міського голови від 26.05.2022 № 54рк «Про запровадження дистанційної  роботи працівниками виконавчих органів Соледарської міської ради Бахмутського району Донецької області (з правом юридичної особи)», Управління соціального захисту працює дистанційно з 26 травня 2022 року,

Затверджені міські цільові програми:

 1) комплексна Програма соціального захисту пільгових категорій населення та інших мешканців Соледарської міської територіальної громади на 2023;

2) Програма підтримки Захисників та Захисниць України з числа мешканців Соледарської  міської територіальної громади, які брали  (беруть) участь в захисті країни, їх  сімей та членів сімей загиблих зазначеної категорії на 2023-2024 роки

3) комплексна Програма соціальної підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Соледарській міський територіальній громаді на 2023 рік;

         Робота управління протягом року була спрямована на сприяння у подоланні складних життєвих обставин у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, забезпечення оперативної координації заходів з вирішення проблемних питань, поліпшення матеріального забезпечення соціально-вразливих верств населення, соціальної підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб із числа мешканців Соледарської міської територіальної громади, які евакуювалися до більш безпечних регіонів України, організацію забезпечення гуманітарної допомоги.

         У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України з території Соледарської міської територіальної громади евакуювалося 19340 осіб. В трьох центрах підтримки цивільного населення Соледарської МТГ в м. Черкаси, Дніпрі і м. Києві «Соледар: дорога додому» зареєстровано 9040 осіб, з них 587 осіб з інвалідністю та 36 дітей інвалідністю.

         Відповідно до Порядку виплати грошових компенсацій на бензин,
ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування і, затвердженого постановою КМУ від 14 лютого 2007 р. N 228 здійснені компенсаційні виплати 4 особам на суму 3,1 тис грн, нарахування яких здійснює Управління СЗН Бахмутської районної державної адміністрації.

         Відповідно до міської Програми підтримки Захисників та Захисниць України з числа мешканців Соледарської  міської територіальної громади, які брали  (беруть) участь в захисті країни, їх  сімей та членів сімей загиблих зазначеної категорії на 2023-2024 роки за рахунок міського бюджету нарахована наступна матеріальна допомога:

  1. на поховання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю  внаслідок війни, з числа

Захисників та Захисниць України  - 20 тис грн ( 1 особа);

  1. Захисникам та Захисницям України з числа мешканців громади, які брали, або беруть

участь в захисті країни, учасникам АТО/ООС – 370 тис грн (74 особи);

  1. членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, учасників

 АТО/ООС з числа мешканців Соледарської міської територіальної громади, які загинули (померли), захищаючи Україну – 5 тис грн (1 особа)

         Відповідно до міської комплексної Програми соціального захисту пільгових категорій населення та інших мешканців Соледарської міської територіальної громади на 2023 за рахунок бюджету Соледарської міської територіальної громади виконані такі заходи:

1)  оздоровлено 19 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, та дітей, які виховуються у сім’ях на суму - 403,759 тис грн, а саме: діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування, діти учасників бойових дій, діти із багатодітних сімей та діти ВПО, та 1 дитина позбавлена батьківського піклування за рахунок коштів обласної субвенції;

2)  перевезено операторами поштового зв’язку гуманітарної допомоги у натуральній формі до місць видачі - 172,3 тис грн, здійснено 2866 відправлень гуманітарної допомоги.

         Відповідно до міської комплексної Програми соціальної підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб в Соледарській міський територіальній громаді на 2023 рік за рахунок коштів місцевого бюджету надано матеріальну допомогу мешканцям Соледарської міської територіальної громади на суму 40 тис грн (11 осіб).

Згідно з доведеними облдержадміністрацією обсягами видатків на 2023 рік на надання матеріальної допомоги:

  1. постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі тим, які

 зареєстровані/задекларовані на території Донецької області та перемістилися (евакуювалися) за її межі профінансовано 2 тис. грн. ( 2особи);

  1. членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, у тому числі тим,

які зареєстровані/задекларовані на території Донецької області та перемістилися (евакуювалися) за її межі профінансовано 10 тис. грн. ( 2особи).

         Одним із напрямків роботи управління є методичний супровід КУ «Центр надання соціальних послуг Соледарської міської ради Бахмутського району Донецької області».

До складу КУ ЦНСП входять такі структурні підрозділи:

відділення соціальної допомоги вдома;

відділення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю;

відділення денного догляду.

В своїй роботі КУ «ЦНСП» керується затвердженими Міністерством соціальної політики України Державними соціальними стандартами.

          КУ «Центр надання соціальних послуг Соледарської міської ради Бахмутського району Донецької області» надала 1532 послуги (інформування, консультування, догляд вдома) 149 особі. Із них- відділення соціальної допомоги вдома - 315 послуг 4 особам.

Протягом 2023 року на підконтрольній українській владі території Соледарської міської територіальної громади забезпечено роботу генераторів, підвоз та видача населенню хліба, питної води, пально – мастильних матеріалів, твердого палива та ін. Одночасно 2023 році мешканців громади, які перебували на території де ведуться активні бойові дії  та тих  що перемістилися до більш безпечних регіонів країни, забезпечено гуманітарною допомогою. Надавачами гуманітарної допомоги виступили 11 благодійних Фондів у тому числі 4 міжнародних Фонди та Бахмутська районна державна адміністрація. Так за минулий рік населенню громади передано:

Продуктові набори  у кількості   11 599 шт .;

Гігієнічні набори у кількості 2208 шт.;

Пально мастильні матеріали у кількості 3480 літрів;

Питна вода  у кількості 972 одиниці;

Ковдра/ спальний мішок у кількості 672 шт.;

Генератори у кількості 8 шт.;

Підгузки дорослі та дитячі у кількості 381 одиниця;

Кухонний гарнітур у кількості 311шт.;

Матраци у кількості 687 шт.;

Комплекти для утеплення у кількості 733 шт.;

Теплі речі у кількості 1004 одиниці;

Речі для організації шелтеру за потребою у кількості 549 одиниць;

Брикети паливні у кількості 10 тон;

Сонячні лампи у кількості 53 шт.;

Ліки у кількості 5139 одиниць

Служба у справах дітей

 

 

Діяльність  служби у справах дітей Соледарської  міської ради спрямована на виконання законів України «Про органи й служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», постанов Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування пов’язаної із захистом прав дитини» (зі змінами),від 1 червня 2020 р. №585 «Про забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах»  розпоряджень та доручень начальника міської військової адміністрації, обласної державної адміністрації.

Основний напрямок роботи – це соціальний захист дітей різних категорій: дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, та  дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На  первинному обліку служби у справах дітей Соледарської міської ради станом на 01.01.2024 р.   перебуває 61 дитина, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 23 дитини-сироти, 38 дітей, позбавлених батьківського піклування.   

Протягом року з  первинного обліку служби знято 13 дітей, з них 7 дітей у  зв’язку з досягненням повноліття, 4 дитини у зв’язку з визнанням батьківства та 2 дитини у зв’язку з поновленням батьківських прав за рішенням суду.

До сімейних форм виховання влаштовано 50 дітей, а саме: 35 дітей під опіку/піклування, 3 дитини виховується в прийомних сім’ях, 12 дітей виховується  у дитячих будинках сімейного типу. У  медичних, навчальних, виховних закладах, інших закладах або установах, в яких проживають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування влаштовано 11 дітей.

Функціонує  2 дитячих будинку сімейного типу та 2 прийомні сім’ї. Протягом року до  дитячого будинку сімейного типу влаштовано 1 дитину та виведено 1 дитину. Станом на 01.01.2024 р. виховується 11 вихованців.

Службою у справах дітей здійснюється контроль щодо виконання опікунами/ піклувальниками їх обов’язків. За звітний період за поданням органу опіки та піклування не було припинено опіку за неналежне виконання опікунами своїх обов’язків.

З метою якісного функціонування дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей постійно проводиться робота у відповідному напрямку. Вся відповідна робота з сім’ями проводиться дистанційно та налагоджена робота зі службами у справах дітей за фактичним місцем проживання сімей.

Протягом року на облік взято подружжя, яке має бажання стати опікунами/ піклувальниками. Громадяни  пройшли курс навчання при Донецькому обласному центрі соціальних служб та отримали рекомендації. Проводиться робота по підбору дитини.

За звітний період проведено  11 засідань комісії з питань захисту прав дитини, надано висновок від органу опіки і піклування про доцільність позбавлення батьківських прав та затверджено 6 індивідуальних планів соціально-правового захисту дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

            Ведеться облік поранених та загиблих дітей:4 поранених дитини та 2 дитини загинули.

            З метою запобігання домашньому насильству та попередження жорстокого поводження з дітьми служба у справах дітей брала участь у   проведенні панельного діалогу «Попередження гендерно зумовленого насилля» в рамках кампанії «16 днів проти насильства», на який були запрошені опікуни/піклувальники, батьки-вихователі, прийомні батьки. Проводились  інформаційні компанії з мешканцями Соледарської громади до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в м. Київ та м. Чернівці.

Завдяки співпраці служби у справах дітей з управлінням  соціального захисту населення  Соледарської  міської ради та  управлінням освіти, опікунські сім’ї, прийомні сім’ї та дитячі  будинки сімейного типу забезпечувались  адресною гуманітарною допомогою у вигляді продуктових наборів , діти-сироти,діти, позбавлені батьківського піклування брали участь в оздоровчій компанії та  отримали виплату при досягненні повноліття.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування отримали новорічні подарунки від Донецької обласної державної адміністрації та від місцевих волонтерів.

Службою в межах власної компетенції проводиться відповідна робота із захисту законних прав та інтересів дітей, зокрема права дитини на виховання в сім’ї.

 

Фізична культура та спорт

 

Соледарська міська комплексна дитячо-юнацька спортивна школа - є позашкільним навчальним закладом спортивного профілю - закладом фізичної культури і спорту. Згідно наказу № 01-06/26 від 29.07.2022 «Про призупинення дії трудового договору робітників Соледарської міської комплексної– юнацької спортивної школи» дію трудових договорів з працівниками СМКДЮСШ призупинено. Працює в.о. директора СМ КДЮСШ   і головний бухгалтер. Фінансування СМ КДЮСШ  здійснювалось за рахунок місцевого бюджету.

          Через активні бойові дії та часткову окупацію на території громади  не вдалось відновити повноцінну роботу дитячо-юнацької спортивної школи та реалізувати всі заплановані заходи.

Не дивлячись на всі труднощі робота продовжується. До Дня сім’ї в відео форматі було проведено змагання «Тато, мама, я - спортивна сім’я». Прийняли учать в у щорічному Патріотичному забігу в пам’ять про загиблих воїнів “ШАНУЮ ВОЇНІВ, БІЖУ ЗА ГЕРОЇВ УКРАЇНИ” та проведені заходи до «Олімпійського тижня».

           Учениця Соледарської ЗОШ №13 Коржова Вероніка стала бронзовою призеркою Чемпіонату світу в Манчестері (Велика Британія) на дистанції 100 м на спині (1:23.52).А також прийняла участь в чемпіонаті України з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями зору та розумового і фізичного розвитку, який проходив в м. Кам’янському та зайняла 1 місця на дистанціях 100 м вільним стилем (1.17,65), 400 м вільним стилем (5.55,35), 200 м комплексним плаванням (3.11,22 – рекорд України), 100 м брасом (1.49,51), 50 м батерфляй (0.38,14).

 

Культура

 

Відділ культури та з питань діяльності засобів масової інформації Соледарської міської ради  Бахмутського області, згідно плану роботи та пріоритетним напрямкам діяльності  на 2023 рік здійснював  реалізацію культурної діяльності закладів культури та проведення заходів щодо покращення культурних послуг для мешканців Соледарської міської територіальної громади.

          Мережа закладів культури Соледарської міської територіальної громади складається з 14 клубних закладів, 10 бібліотечних закладів.

Відділом культури проводилась робота по організації та підготовки  статистичних  звітів за  2023  рік  щодо роботи клубних та бібліотечних закладів Соледарської міської територіальної громади та подання  їх до управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації . (Річні звіти).

Про   проведені   культурно - мистецькі   заходи  (в режимі он-лайн) населення інформувалося через сайт Соледарської міської ради Бахмутського району Донецької області,  сторінку відділу культури та з питань діяльності ЗМІ в соцмережі Facebook.

Загалом протягом 2023 року відділом культури було проведено 72 культурно-просвітницькі заходи, пов'язані зі святковими, пам'ятними датами та іншими подіями (в онлайн режимі та офлайн режимі – освітній хаб «Соледар – дорога додому» у м. Дніпро та центрі підтримки ВПО «Соледар – дорога додому» у м. Київ). Висвітлено на головному сайті Соледарської міської військової адміністрації 86 інформаційних статей (оголошення про участь місцевих та обласних конкурсах, онлайн-флешмоби, акції, просвітницькі заходи, тощо).

Відділом проводиться робота щодо утвердження державної мови як основи української національної ідентичності, на постійній основі ведеться моніторинг пошкоджень та руйнувань культурних об’єктів, об’єктів культурної спадщини, культурних пам’яток та пам’яток архітектури. Протягом року вдалося відновити частину з втраченого архіву, виключно об’єктів культурної спадщини місцевого значення.

 

Охорона здоров’я

 

Галузь охорони здоров’я  у Соледарській міській територіальній громаді представлена відділом охорони здоров’я (вакансія посада начальника відділу),  КНП «Соледарська міська лікарня Соледарської міської ради» та КНП «ЦПМСД Соледарської міської ради». До початку травня 2022 року медична допомога жителям громади надавалась у повному обсязі (первинна та вторинна), згідно з договорами укладеними з НСЗУ.

В результаті бойових дій на території громади зруйновано будівлю КНП «Соледарська міська лікарня Соледарської міської ради» (м.Соледар). По КНП «ЦПМСД Соледарської міської ради» - повністю зруйновані будівлі Соледарської амбулаторії та Яковлівської амбулаторії. Частково пошкоджені будівлі Никифорівської та Парасковіївської амбулаторій. Серед фельдшерських медичних пунктів знищені - Берестівський Бахмутський Підгородненський ФП,  пошкоджені у значній мірі Федоровський, Роздолівський, Міньківський ФП. Стан Володимирівського, Трипільського та Василівського ФП, які знаходяться на тимчасово окупованій території встановити на даний час не можливо.

На все пошкоджене та викрадене майно, обладнання і транспортні засоби керівниками КНП подані заяви до правоохоронних органів. 

КНП «ЦПМСД Соледарської міської ради» наприкінці 2023 року частково релоковано, утворено структурний підрозділ «Соледарська амбулаторія ЗПСМ №2 м. Добропілля» , внесені відповідні зміни до ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, укладено договір з НСЗУ за пакетом «Первинна медична допомога». У зв’язку з провадженням діяльності за новим місцем надання послуг, лікарі набирають декларантів заново, станом на 01.01.2024 року укладено 737 декларації, 01.02.2024 року – 1538; на 15.02.2024- 2170 декларацій. Також Центр уклав договір з НСЗУ за пакетом 51 «Супровід і лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Всі лікарі і середній медичний персонал пройшли навчання за програмою mhGap.

Впродовж 2022-2023 років надавалась гуманітарна медична допомога медичними препаратами жителям, що залишались на підконтрольній Україні території. Це ГО «Лікарі без кордонів»,  Люксембургський Червоний Хрест,  Благодійний фонд «Можемо разом»,  Донецька обласна організація товариства Червоного Хреста,  Всесвітня організація охорони здоров’я, від ДОЗ ДОДА - препарати інсуліну та калій йод.              

 КНП «Соледарська міська лікарня Соледарської міської ради» з НСЗУ не законтрактована, оскільки в закладі відсутня необхідна кількість  лікарів-спеціалістів (персонал протягом 2022-2023 років звільнився). Наразі  в закладі працюють директор та головний бухгалтер. З іншими співробітниками тимчасово призупинені трудові відносини.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь