В Україні розпочала роботу електронна система рейтингового розподілу в інтернатуру
Відділ охорони здоров’я Соледарської міської ради інформує, що в Україні розпочала роботу електронна система рейтингового розподілу в інтернатуру. Вона дозволить автоматизувати процес розподілу магістрів за медичними й фармацевтичними спеціальностями в інтернатуру, а отже – зробить його абсолютно прозорим. Крім того, завдяки системі здійснюватиметься електронний супровід усього процесу підготовки в інтернатурі: від вступу і до завершення та формування сертифіката лікаря-спеціаліста й фармацевта-спеціаліста.
У системі збиратиметься та аналізуватиметься успішність випускників закладів вищої освіти, проводитиметься автоматизований рейтинговий розподіл в інтернатуру, збиратимуться та зберігатимуться дані про інтернів, які проходять підготовку в інтернатурі та формуватимуться електронні документи щодо її проходження.
Система виключає можливість зовнішнього втручання у процес рейтингового розподілу до інтернатури та впливу на його результати, крім того, вона інтегрована до єдиного порталу вакансій у закладах охорони здоров'я, отже інтерни проходитимуть практичну частину підготовки за обраною спеціальністю на посадах, яких реально потребують заклади охорони здоров’я.
Заклади вищої освіти зареєструються в системі, внесуть дані про випускника та його успішність. Частину інформації система отримає з Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Після цього в системі зареєструється сам випускник, який перевірить дані щодо своєї освіти. Розрахунок рейтингу відбудеться автоматично, а після розрахунку і формування рейтингу випускник зможе подати до п’яти заявок на розподіл.
Впровадження системи дозволить автоматизувати процеси:
- реєстрації випускників і подання заявок на навчання в інтернатурі;
- реєстрації представників закладів охорони здоров’я, внесення загальних даних та іншої інформації про заклад;
- реєстрації представників закладів вищої освіти, внесення інформації про успішність випускників, подання заявок на здійснення освітньої підготовки випускників;
- формування переліку доступних вакансій у медзакладах;
- формування переліку доступних закладів вищої освіти;
- визначення обсягів підготовки інтернів коштом державного бюджету за спеціальностями;
- формування рейтингу випускників;
- здійснення рейтингового розподілу випускників;
- обліку закладів охорони здоров’я, закладів охорони здоров’я та інтернів.