Пам'ятка “ Щодо заборони спалювання сухою рослинності ”

Дата: 06.03.2024 09:40

По всій території країни люди продовжують безконтрольно спалювати сміття, сухе  листя та  чагарники,  тим самим  провокуючи  масштабні  пожежі  у  природних екосистемах. Пожежі в екосистемах та на відкритих територіях – це серйозна загроза для  навколишнього  середовища,  здоров’я  людини  та  економіки  держави. Вони можуть призвести до загибелі людей, тварин і рослин, а також, до знищення майна.

Рятувальники  Бахмутського  районного  управління  закликають  людей  не провокувати пожежі  в  природних екосистемах  та  зменшити  людську  участь,  як фактор впливу на виникнення пожеж.Також,  нагадуємо,  що відповідно  до  законодавства  України  за  такі дії передбачена  відповідальність,  як  адміністративна,  так  і  кримінальна,  відповідно  до статті  77-1  Кодексу України  про  адміністративні  правопорушення    громадянам загрожує штраф розміром від 3 060 до 6 120 грн, для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 грн.  За  ті ж  дії,  вчинені на  території заповідників,  паліям загрожує штраф у розмірі від 6 120 до 12 240 грн.