Дата: 19.09.2023 06:00

Разом прибули до Нью-Йорка для участі в заходах 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Тема дискусії цього разу – «Відновлення довіри та глобальної солідарності». Україна добре розуміє важливість того й іншого. Нам є що сказати. Тож далі – важливі та насичені дні. Рада Безпеки. Саміт цілей сталого розвитку. Вагомі двосторонні зустрічі.

Територіальна цілісність держави – ключовий принцип усіх базових міжнародних документів, зокрема Статуту ООН. І треба повернути йому повну силу, зруйновану російським вторгненням. Україна зробить чітку пропозицію членам ООН щодо цього.

У Вашингтоні заплановані переговори з Президентом США, з лідерами палат і партій Конгресу, із військовим керівництвом.

Олена Зеленська матиме кілька виступів на полях Генасамблеї ООН. Зокрема, розповість про українських дітей і те, що вони змушені переживати через ворожий напад. Обговорить медичне партнерство для України й порятунку життів із генеральним директором ВООЗ. Зустрінеться з родиною Клінтонів – друзями та меценатами, які підтримують Україну, спільно з ЮНЕСКО відкриє виставку, присвячену руйнуванню української культурної спадщини. До речі, днями Собор Святої Софії у Києві, Києво-Печерська Лавра, а також історичний центр Львова були внесені до особливого списку ЮНЕСКО – пам’яток під загрозою.

Солідарність – людська та світова – залишається єдиним засобом проти варварства й агресії.