Інформування суб’єктів господарювання у сферах торгівлі та побуту щодо необхідності виконання вимог законодавства у сфері функціонування державної мови.
Відповідно до статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонуванняукраїнської мови як державної» (далі - Закон про мову) мовою обслуговуванняспоживачів в Україні є державна мова. Суб’єкти господарювання всіх форм власності,фізичні особи-підприємці здійснюють обслуговування та надають інформацію просвої товари, роботи чи послуги державною мовою, зокрема це стосується і тих, хтоздійснюють свою діяльність через інтернет-магазини чи інтернет-каталоги.
Ефективність виконання норм Закону про мову залежать від поінформованості людей (особливо суб’єктів господарювання).
Розпорядженням голови облдержадміністрації, начальника обласної військової адміністрації від 16.02.2023 No 65/5-23 затверджено регіональну Програму сприяння функціонуванню української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на території Донецької області на 2023-2026 роки (далі – Програма). Програма визначає пріоритетні завдання державної політики щодо підтримки державної мови впродовж відповідного періоду. Одним із завдань Програми є інформування суб’єктівгосподарювання у сферах торгівлі та побуту щодо необхідності виконання вимог законодавства у сфері функціонування державної мови.
• Підприємства, установи та організації усіх форм власності, підприємці й інші суб’єкти господарювання мають здійснювати обслуговування та надавати інформацію про товари і послуги, зокрема через інтернет-магазини та інтернет-каталоги, українською.
• Усі виробники, а також виконавці та продавці зобов'язуються надавати споживачам інформацію про свої товари, роботи чи послуги державною мовою.
• Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.
• Крім того, тепер суб’єкти електронної комерції, зареєстровані в Україні, будуть зобов’язані забезпечити надання усієї інформації, визначеної законом, зокрема і щодо предмету електронного договору, державною мовою.
• Водночас інформація державною мовою про товари та послуги може дублюватися іншими мовами. В такому разі обсяг інформації українською не може бути меншим за встановлений законом про захист прав споживачів обов’язковий обсяг.
• Також може здійснюватися обслуговування клієнта не державною мовою, якщо на цьому наполягає клієнт і знайдено прийнятну для обох сторін мову комунікації.
• В інформації про товари, роботи чи послуги, наданій державною мовою, закон допускає використання слів, скорочень, абревіатур та позначень англійською мовою та/або з використанням літер латинського та/або грецького алфавітів.