Звернення В. Зеленського за 27.04.2022

Дата: 28.04.2023 00:00

Сьогодні в Страсбурзі на сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи стався важливий політичний результат. Ухвалена резолюція, яка визнає, що депортація Росією українських дітей має докази геноциду. Практично, це рішення суттєво допоможе нашим глобальним зусиллям притягнути Росію та її посадовців, в тому числі главу держави-терориста, до відповідальності за геноцид та політику геноциду проти України.

Депортація українських дітей - один із повністю надуманих елементів спроби Росії стерти ідентичність нашого народу, знищити саму суть українців. Це умисний злочин геноциду, скоєний російськими чиновниками. Ось як треба кваліфікувати як політично, так і юридично.

Сьогодні Перша леді України звернулася до ПАРЄ – спеціально з питань дітей та сімей... Наші парламентарі та наші дипломати добре попрацювали. І на всіх рівнях – формальному та неформальному, з лідерами держав, на парламентському, урядовому, правоохоронному рівнях, в юридичній спільноті, міжнародних та міжпарламентських організаціях – ми будемо продовжувати працювати над повернення всіх депортованих українських дітей та покарання Росії.