День рідної мови

Дата: 21.02.2023 13:10

З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови в 21.02.2023 р   Управлінням  освіти Соледарської міської ради Донецької області проведенно круглий стіл до дня рідної мови «Спілкування з погляду «батьків і дітей»» за участю  спеціалістів міської ради, Управління освіти, Управління культури керівників загальноосвітніх навчальних закладів, учнів в форматі онлайн на платформі Мeet.google.

Загальновідомим є факт, що будь-яка мова бідніє від того, що нею не користуються на державному рівні й не спілкуються у побуті. Тому, аби примножити й зберегти нашу рідну українську мову, нею треба спілкуватися починаючи від колискових і завершувати виступами з високих трибун. Нею варто думати та мріяти, дивуватись і любити.

Недарма ж учені довели, що наша генетична пам’ять тісно пов’язана із мовою, яка може прокинутись у генах навіть через кілька поколінь.

Захід пройшов в форматі батлу «діти та батьки»,  де учасники  обговорили низку цікавих питань ( чому виникають проблеми в спілкуванні, чи спілкування  спонукає до самоспостереження тощо) в теплій та доброзичливій атмосфері, з цікавими висловами дітей та дорослих. Але про це можна говорити довго……

Заберіть у мене все, чим я володію, але залиште мені мою

мову, і скоро я знайду все, що мав.»  Даніель Вебстер