9 листопада на День української писемності та мови відбудеться щорічний Радіодиктант національної єдності.

Дата: 09.11.2022 08:03

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови запрошує всіх охочих долучитися до його написання незалежно від віку, громадянства чи рівня володіння українською мовою.

“За цей рік ми усвідомили: коли українці єдині, ми непереможні!”, - наголосив Тарас Кремінь.

За його словами, написання радіодиктанту - унікальна традиція, якою наголошуємо на важливості української мови, сприянні її опануванню, виключному значенні рідного слова в боротьбі за незалежність.

“Напишімо радіодиктант, закличмо рідних і друзів, заявімо про себе мільйонноголосо. Українська - мова Героїв!”, - зазначив Уповноважений.

Нагадуємо: радіодиктант розпочнеться об 11:00 за київським часом на таких платформах:

✅Українське Радіо або Радіо Культура;

✅Телеканал Суспільне Культура;

✅діджитал-платформи Суспільного: фейсбук-сторінку Суспільного та ютуб-канали Українського Радіо та Суспільне Новини;

✅додатки suspilne.radio або Дія.

Авторка цьогорічного тексту – українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик. Читатиме текст народна артистка України, Герой України Ада Роговцева.

10 листопада буде оприлюднено текст диктанту, тому якщо ви бажаєте, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:

🔸 надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше, ніж 10 листопада;

🔸 сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.