29-30 вересня День пам’яті трагедії Бабиного Яру

Дата: 29.09.2022 17:30

29 вересня 2022 року виповнюється 81-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок  в історії ХХ століття – початку масових розстрілів мирного населення, вчинених гітлерівцями в урочищі Бабин Яр під час окупації Києва у 1941-1943 роках.

З метою увічнення пам’яті масового вбивства євреїв на Україні, вшанування жертв  злочинів,  скоєних нацистами під час окупації столиці України, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності освітніми закладами громади були проведені:

1. Виховна година у 8 класі «Трагедія Бабиного Яру – в серці українського народу»

2. Онлайн - Круглий стіл 10 кл « Без права на забуття»

3. Краєзнавчі уроки «Біль нашої пам’яті» для учнів 5, 7 класів.

4. Години спілкування «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства».

Діти із задоволенням та цікавістю слухали розповідь класних керівників про події, які відбувались в ті часи. Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках. Масові розстріли в Бабиному Яру розпочалися відразу після вступу нацистів та їхніх союзників до Києва у вересні 1941 року і відбувалися чи не щоденно до завершення окупації міста. Найтрагічнішими стали 29-30 вересня, коли вбили майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва. В німецьких донесеннях цю операцію назвали “гросакцією”. Формальним приводом до неї стала радянська диверсія зі знищення Хрещатика 24 вересня.