День пам'яті жертв політичних репресій.

Дата: 15.05.2022 08:00

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам'яті жертв політичних репресій.

Цей день встановлений Указом Президента України у 2007 році, з метою гідного вшанування пам'яті репресованих українців, донесення до суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним режимом на території України.

Кривавою плямою позначені ті трагічні сторінки історії українського народу, що розповідають про перенесені ним репресії. Точну кількість жертв страшного режиму і до сьогодні визначити неможливо. Велику кількість було розстріляно, інші пройшли тюрми, заслання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

З кожним роком свідків тих трагічних подій меншає, однак нашим завданням є зберегти пам’ять про жертви політичних репресій та не допустити будь-яких проявів тоталітаризму й негуманного відношення до людини у наші дні. Адже без можливості захистити базові права людини, громадянина неможливо будувати вільне та розвинене суспільство.

Схиляємо голови у скорботі за сотнями тисяч жертв політичних репресій. Вічна їм пам’ять!

Соледарський міський голова Євген ПЛАСТУН