Проведено освітній захід для учнів Никифорівської гімназії

Дата: 17.01.2022 16:23

Головний спеціаліст Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Юлія Руденська провела освітній захід «Права дитини. Хто захищає права дитини в Україні?» для учнів 8-9 класів Никифорівської гімназії Соледарської міської ради Донецької області. У заході взяли участь 11 осіб.

Учасники заходу ознайомилися з положеннями нормативних актів в сфері захисту прав дітей, а саме Конвенції про права дитини, Конституції України, Сімейного кодексу України, Закону України “Про охорону дитинства” та інших.
Під час заходу обговорено види та прояви булінгу, відповідальність за його вчинення та шляхи протидії (попередження та реагування) булінгу. Діти наводили приклади зі свого повсякденного життя, де мали місце ситуації прояву булінгу та пропонували варіанти вирішення проблеми.

До відома учасників заходу доведено інформацію про основні інституції та організації, до яких можна звернутися по допомогу. Юлія Руденська наголосила, що метою парламентського контролю, який здійснює Уповноважений, є захист прав і свобод людини і громадянина, проголошених Конституцією України та законами України. Діти також отримали інформацію про порядок звернення до Уповноваженого з метою повідомлення про порушення прав і свобод.