Колдаєв Євген Андрійович

Колдаєв Євген Андрійович (с.Федорівка)

16.08.1972 – 27.12.2023 р.р.

Фото без опису

27 грудня 2023 року в боях під м. Авдіївка (село Водяне), Донецької області загинув наш земляк, житель с. Федорівки, Бахмутського району, Донецької області, Колдаєв Євген Андрійович – позивний «Глухар».

Народився Євген Андрійович 16 серпня 1974 року у с. Шандроголово, Лиманського району, Донецької області, навчався у Переїзнянській школі. Після закінчення Красногорівського сільськогосподарського технікуму отримав спеціальність – ветфельдшер, працював за спеціальністю у місцевому колгоспі «Знамя», Артемівського (Бахмутського) району. Останнім часом, працював у будівельних організаціях. Євген Андрійович був одружений, разом з дружиною виховали сина. У вільний від роботи час грав на гітарі.

На війну України проти російської федерації, пішов добровольцем. Через стан здоров’я, звертаючись до Бахмутського військомату отримав відмову, тому прийняв рішення «вивезти» дружину в Львівську область, а сам пішов до військомату у місті Самбір, звідки одразу ж і був направлений 21 бригади. Через проблеми зі слухом і отримав від побратимів позивний «Глухар».

«20 травня 2023 року, коли його бригада виходила з міста Бахмут, його не було з хлопцями. В штабі повідомили, що він безвісти зниклий, так як знаходився в районі знищеної багатоповерхівки в районі «Літака». Були дуже сильні мінометні обстріли і він не зміг добігти до своїх хлопців, щоб евакуюватися. О 3‑тій годині ночі він, як місцевий, вивів 8 Захисників України з інших бригад, через лісосмуги в районі села Іванівське (бо був місцевий і добре знав територію, а траса дуже сильно прострілювалася), з якими потім ще періодично підтримували зв’язок. Коли добрався до своїх хлопців, всі були шоковані, адже вважали, що він назавжди залишився біля того «знаменитого літака» в Бахмуті…» - розповіла дружина Євгена – Ольга Михайлівна.

Події російсько-української війни переживав з болем та сумом у серці, адже найбільше переживав через те, що мати та рідний брат не підтримували його. Свої думки та емоції виливав у тексти, які потім слугували народженням авторських пісень  для друзів і побратимів.

За місяць до загибелі, Євген Андрійович був прикомандирований  до 53-ї окремої механізованої бригади. Загинув за Батьківщину 27 грудня 2023 року в районі населеного пункту Водяне, Донецької області.

Поховали Євгена Андрійовича на рідній Донецькій землі, на місцевому кладовищі у м.Слов’янськ.

«… Я в Україні, в своїй Батьківщині

буду стояти до смерті за землю свою…» - уривок з авторської пісні Євгена Коладаєва (Глухаря)