Соледарська міська рада-Соледарська міська військова адміністрація
Донецька область, Бахмутський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Як подбати про безпечне користування підлітками інтернетом.

Дата: 12.02.2024 11:19
Кількість переглядів: 77

Як подбати про безпечне користування підлітками інтернетомДіти та підлітки в Україні проводять значну частину свого життя онлайн. Втім в інтернеті, як і в реальному житті є багато небезпек, від яких дуже хочеться їх захистити.Прості поради, які допоможуть зробити перебування підлітків в онлайні безпечнішим, опублікував Дитячий фонд ООН (UNICEF) на своїй сторінці у Facebook.Спілкуйтеся та довіряйте

Діти та підлітки можуть приховувати те, що вони роблять в інтернеті, оскільки бояться, що батьки заберуть у них гаджет чи заборонять із кимось спілкуватися.Батькам варто обережно цікавитися, що дитина робить онлайн, та обов’язково ставитися з повагою до її особистого простору.Підтримуйте, а не засуджуйтеПоговоріть із підлітком. Якщо в інтернеті він не почувається комфортно, запевніть, що до вас можна звернутися, що б не трапилось.Будь-які зміни у поведінці – це привід поговорити й дати зрозуміти, що ви завжди зробите все, щоб захистити.

Подбайте про захист данихКоли ви даєте дитині будь-який гаджет, то важливо розібратися, якими застосунками можна користуватися. Навчіть її блокувати, ігнорувати або скаржитися на людей, які можуть наражати на небезпеку.Навчіть бути відповідальними та чуйнимиПоясніть, що інтернет – це такий самий простір, як і реальне життя, де легко зачепити іншу людину своїми словами або ж нашкодити собі, довірившись незнайомцям. Тому важливо бути відповідальними за свої дії, поважати себе й інших.

Встановіть домовленості

Домовтеся з підлітком про те, як часто можна проводити вільний час із гаджетами. Поговоріть із ним про важливість балансу онлайн- та офлайн-життя.

Розкажіть про доброту і чуйність

Якщо якийсь контент дитині не подобається, але він нікому не шкодить, поясніть, що не варто на нього реагувати. Водночас, якщо хтось поширює контент, який може загрожувати іншим, варто повідомити дорослих і поскаржитись на його вміст.

Якщо вам здалося, що дитині щось загрожує в мережі, звертайтеся за безкоштовною консультацією на Національну гарячу лінію для дітей та молоді: 0 800 500 225 або до Кіберполіції за номером: 0 800 505 170.

#Мінреінтеграції



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь